Suudi Arabistan’da 7. Geleceğe Yatırım Girişimi Konferansı Başladı

RİYAD, 26 Ekim (Xinhua) — Xinhua Haber Ajansı, Salı günü Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da başlayan 7. Geleceğe Yatırım Girişimi (FII) konferansına etkinliğin medya ortağı olarak iştirak etti.

Xinhua Genel Yayın Yönetmeni Yardımcısı Ren Weidong, konferansın açılış törenine katıldı.

“Çöldeki Davos” olarak adlandırılan FII konferansı, Ortadoğu’daki en büyük uluslararası yatırım ve inovasyon forumu olup, her yıl çok sayıda siyaset ve iş dünyası liderini kendisine çekiyor.

Açılış töreninde konuşan FII Enstitüsü CEO’su Richard Attias, özellikle dünyanın yeni bir çağın eşiğinde durduğu bu dönemde, insani değerlerin geleceğinin son derece önemli bir konu olduğunu söyledi.

Attias, yapay zeka ve genetik mühendisliği gibi gelişmekte olan teknolojilerde çalışmaların hızlandırılarak sürdürülmesi ve insan hakları ile onurunun korunması ve şeffaflığın sağlanması amacıyla teknoloji kullanımına yönelik güçlü etik çerçeveler oluşturulması gerektiğini kaydetti.

Attias, üç günlük etkinliğin bu yıl 90’dan fazla ülke ve bölgeden 6.000 katılımcı ile ve farklı sektörlerden 500 yerel ve uluslararası konuşmacıyı bir araya getirdiğini belirtti.

Attias ayrıca, geçen yıla göre iki kat artışla bu yılki etkinliğe 300 Çinli delegenin katıldığını söyledi.

2017 yılında ilki düzenlenen FII konferansı, Suudi Arabistan Yatırım Bakanlığı’nın rehberliğinde ve FII Enstitüsü’nün ev sahipliğinde gerçekleştiriliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x