SON DAKİKA | Montella kararını verdi! İşte Arda Güler’in son durumu

A Milli Futbol Takımı bu akşam saat 19.00’da Signal Iduna Park’ta Portekiz ile karşılaşacak. A Milli Takım’ın kampını yakından takip eden Milliyet muhabiri Senad Ok, A Milli Takım’daki son gelişmeleri Skorer’in Instagram canlı yayınında aktardı.

Nergis Aşkın’ın sorularını yanıtlayan Senad Ok, Arda Güler’in Portekiz’e karşı ilk 11’de yer almayacağını belirtti. Senad Ok ayrıca Kenan Yıldız ve Kerem Aktürkoğlu arasında da bir değişiklik olabileceğini vurguladı.

Senad Ok’un değerlendirmeleri şu şekilde:

“ARDA YOK! HOCA YUNUS’U DENEDİ”

Arda’yı beklemiyoruz. Bir yorgunluğu var. İnsanlar bu yorgunluğu yanlış anlıyor. Bu yorgunluk üzerine oynarsa sakatlık yaşayabilir. Adalede ve kasıkta bir zorlama olabilir. Hocanın bahsettiği bu benim edindiğim bilgi çerçevesinde. Bu yorgunluk sakatlık riskini de beraberinde getirebilir. Arda’nın yerine Yunus’u denedi hoca. Ayrıca Kenan ve Kerem arasında bir değişiklik olabilir. İsmail iyileşti ama ilk 11’de başlamasını beklemiyoruz. İrfan dışında sakat oyuncumuz yok aslında. Sadece önde Arda’nın yokluğunda Yunus kanatta belki Kenan-Kerem değişikliği olabilir.

“İRFAN CAN, ÇEKYA MAÇINDAN SONRA”

İrfan Can henüz takımla çalışmalara başlamadı. Takımdan ayrı çalışıyor ve kramponları giymedi. Çekya maçından sonra gruptan çıkarsak İrfan Can bu süreçte forma giyebilecek. Arda’yı ilk 11’de beklemiyoruz. İkinci yarıda şans bulabilir. Dün akşam itibarıyla bunları söylüyoruz ama bu sabah Arda’nın son durumunu bilmiyoruz.

“KUNTZ’UN YANLIŞ TAKTİĞİYLE BİLE ZORLAMIŞTIK”

Stefan Kuntz’la yanlış bir taktikle bile Portekiz’i zorlamıştık. Tartışmaya gerek yok Portekiz’i turnuvanın favorilerinden biri. Stefan Kuntz doğru taktikle çıksa Portekiz’i geçebilirdik. Montella’nın maçı iyi okuması önemli. Roberto Martinez, Türkiye’nin savunma zaaflarından bahsetti. Gürcistan’a verdiğimiz pozisyonları Portekiz’e verirsek bu golleri atarlar. Çok kaliteli bir takım.

“BARIŞ ALPER YILMAZ DAHA ETKİLİ OLABİLİR”

Forvett hattında bir değişiklik yok. Barış Alper Yılmaz’ı bekliyoruz. Portekiz’in takım savunmasını önde yapacağını düşünürsek Barış Alper Yılmaz’ın daha etkili olabileceğini düşünüyorum. Takımın keyfi ve morali iyi. İrfan dışında eksiğimiz yok. Arda’nın yorgunluk sebebiyle ilk 11’de olmasını beklemiyoruz. Kale, savunma ve orta sahada bir değişiklik olmayacak. Belki Kenan-Kerem değişikliği olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x